+905354625326
info@icimesinditemizlik.com

Ev Temizliği

En Uygun En Kaliteli Temizlik

Temizlik şirketi ev temizliği  alanın da hizmet mi arıyorsunuz ? kaliteli hizmet ve uygun temizlik fiyatları İçime Sindi Temizlik Şirketimiz de. Ev Temizliği önem verdiği konuların başında gelmektedir ; Bizim için müşterilerimizin Sağlığının , yaşadığı ortamın temizliğinden doğrudan etkilendiğini düşünmemizden dolayı Temizlik işlemleri bilinçli olarak yapılmadığında gerek müşterimizin sağlığı açısından gerekse bütçesinden ayırmış olduğu maddi gider açısından bir zarar oluşturmaktadır.. Sektörümüzde faaliyet göstermekte olan çoğu Ev Temizlik Firmaları maalesef çalıştırmış oldukları hizmet personeline gerekli eğitimleri vermemektedir. Bunun sebebi personele verilecek eğitimde geçecek zamandaki ücret maliyeti başı çekmektedir.Temizlik Şirketimiz İstanbul da, Ev Temizliği Şirketleri arasında yetiştirilmiş ve eğitilmiş personeli ile müşterilerine bu farklılığı göstermektedir. Ev temizliği devamını oku…

 

EV TEMİZLİĞİ PÜF NOKTALARI

Ortamın temizliği kullanılan malzemenin cinsine uygun Temizlik ürünü ile yapılmalıdır. Temizlik sırasında başka yerlere ait eşyalar yerlerine götürülüp (dolap içi, başka oda vs.) düzenlenerek ortam hazırlandıktan sonra temizlenir. Özellikle Yerler ve yüzeyler yapılan (parke,granit ve fayans) cila işlemi ile pürüzsüz hale getirilerek parlaması sağlanır.

Tüm mobilya ve malzemeler ortama yerleştirilirken, temizlik için kolaylık sağlama düşüncesiyle, özel ilgi gösterilir. Örneğin; yerinden oynamayacak kadar ağır olan parçaların arkasında ve yanında boşluk bırakılır, jaluzi gibi yüzeyler anti statik temizleyiciler ile temizlendikten sonra son bir parlatma işlemine tabi tutulur.
 
Kirli zeminleri temizlerken kiri temiz alanlara yaymamak amacıyla uygun ekipmanı . Temizlik gereçleri temizlenen yüzeylerden her zaman ve kesinlikle daha temizdir.

Ev Temizliği 

1. Önce görünen kirler temizlenir; ileri temizlik, aşamalı olarak uygun sırayla gerçekleştirilir.

2. Temizlik sırasında öncelikle sıcak su kullanılır.

3. Temizliği yapılan yüzeyler sonunda kuru olarak bırakılır. 

4. Kullanılacak malzeme etkili, kullanım amacına ve standartlara uygun olmalıdır.

FARKLI ORTAMLARIN TEMİZLİK ÖZELLİKLERİ

1. Yerler ve Yüzeyler – Ev temizliği Şirketleri İstanbul )

–  Temizlik sırasında olabildiğince çok yüzeye ulaşmak için, hareket edebilen eşyalar yerlerinden oynatılır.
– Vakumlu süpürge ile toz kaldırmadan süpürülür.
·Süpürme sonrası deterjanlı su ile ıslatılmış paspasla silinir.
· Uzun süre temizlenmemiş, kalıcı kirler bulunan ortamların temizliği özen ister.
Yerlerin önce ıslatılarak, spatula gibi kazıyıcılar yardımıyla, mekanik olarak
temizlenmesi gerekebilir.

· Mobilyaların tozları, nemli bezle silinir. Lekeler varsa, yüzeyi bozmayacak özel
temizleyiciler ya da deterjan kullanılarak temzlenir, kuru bez ya da nemli
bezle son bakım yapılır.
· Fayans yüzeyler deterjanlı nemli bezle silinir. Sabunsuz bezle
durulanır.Özel parlatıcı kimyasalla cilalanır.
· Camlar, çerçeveler ve kapılar, deterjanlı su ile ıslatılmış bezle
izlenir ve sabunsuz bezle durulanır.
· Kapı kolları, banko ya da merdiven kenarı gibi çok kişinin ellerinin değdiği
yüzeyler, önce sıcak su ve deterjanla, daha sonra dezenfektan eklenmiş suyla silinir.
· Pano, tablo, ayna, abajur ve radyatör petekleri de temizlenecek yüzeyler
arasındadır ve mobilyalar gibi temizlenir.
· Akıtmayan naylon torbalar ile birlikte kullanılan çöp kovaları, mekanik temizlik yapıldıktan sonra deterjanlı su ile fırçalanarak temizlenir,
kurulanır.

  2. Buzdolapları – ( Ev temizliği Temizlik Çeşitleri…)

· Dış kısmının yüzey olarak temizlenmesi, içinin düzenli kullanılması gereği dışında, otomatik eriticili değilse, iç yüzeyleri ve raflar    deterjanlı sıcak su ile silinmelidir.

  3. Lavabo ve Tuvaletler – Ev temizliğinde Hassas Noktalar…. )

· Önce görünür kirler ıslatılarak temizlik fırçalarının kazıyıcı kenarları da kullanılarak temizlenir.

· Kireç, Yağ, Pas sökücüler ve ovucu deterjanlarla önce fırçalanarak temizlenir ve su ile durulanır.

· Musluk başları da toz ya da ovucu bir deterjanla, başka bir fırça ya da bez kullanılarak temizlenir.

· Sabunlukların dış yüzey temizliği yapılır.
· Evyelerin dışında kalan yer ve yüzeyler yukarıda belirtildiği gibi temizlenir.
– Temizlik sırasında kullanılan malzemeler özenle temizlenir. Temizlik sırasında eldiven kullanmaya özen gösterilir. Eldiven giyilmeden önce eller kurallara uygun olarak yıkanır ve kurulanır. Kirliliğin yayılmasının eldivenler aracılığıyla olabileceği unutulmamalıdır. Atık bulaşmış eldivenler, kendileri de birer bulaştırıcı araç olurlar. Bu nedenle temizlik sırasında eldivenler, faraş ve fırça gibi bir araç kullanarak işi biten eldivenler çöp poşeti ile depolanır ve temizlik sonunda çöpe atılır.
Temizlik bezleri ısıya dayanıklı, tüy bırakmayacak, yumuşak pamuklu kumaşlardan yapılmış sağlam bezlerdir. Kuru ya da nemlendirilmiş olarak, kirlendikçe su ve sabun ya da deterjanla temizlenip durulanarak kullanılır. Yırtılınca yenilenirler. Sıcak su ile yıkanamama özelliği ve gözenekleri nedeniyle çok geniş alan oluşturdukları için temizlenmeleri zor olan plastik süngerler bez yerine kullanılmaz. Temizlik fırçaları esnek ve hareketli ancak kuvvet uygulayacak kadar sağlam ve ısıya dayanıklıdır. Bu özellikleri bozulduğundatemizlikde kullanılmaz hemen değiştirilir.

HAŞERE VE KEMİRGENLERLE MÜCADELE  

Yüzey azaltma tüm haşere mücadelesinin esasıdır. Eskimiş yüzeylerde oluşan gözenek, delik ve çatlaklar haşeratın yerleşerek çoğalması için uygun ortam oluşturur. Bu nedenle yaşadığımız ortamların düzenli bakımını yapmak her tür haşeratla mücadele için ilaçlamadan daha sağlıklı ve güvenli bir yoldur.
İçime Sindi Temizlik Hizmetleri.