+905354625326
info@icimesinditemizlik.com

Yağlı Baca Temizliği

En Uygun En Kaliteli Temizlik

SERTİFİKALI GÜVENİLİR YAĞLI BACA TEMİZLİĞİ

Yağlı Baca Temizliği Yasal mevzuata uygun uzun

yıllardır bu işi yapan usta ellerden yağlı baca temizliğin

de en uygun fiyatlar ile hizmetinizdeyiz.

 

Bacalarda Kurum ve Yağ Temizliği 

Bacalarınız alev almadan temizliğini yaptırınız. Yangın güvenliği ve kötü kokuların giderilmesi için baca temizliğinizi ihmal etmeyiniz. Profosyonel ekip ve ekipmanlarımız ile tüm baca yapılanmalarında en uygun fiyatlar ile profosyonel temizlik hizmeti vermekteyiz. Özellikle Lodos estiğinde çekmeyen karbondioksit zehirlenmesine sebebiyet veren bacalarınızı temizletiniz. Lokanta, Restaurant, Cafe, Pastahane, Gıda İmalathanesi, Kokereçci, Büfe gibi vb. yerlerde zamanla yemek buharıyla bacalarınızın iç çeperlerine biriken bu noktalarda yoğunlaşarak yüksek ısılara maruz kalındığında, ziftleşen ve yanıcı bir yapıya sahip olan bu birikintiler yangın başlatmak dadır. Aynı zaman da kötü kokulara ve bakteri üremesine ortam oluşturan yağlı bacaların her yıl düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir.. Bina, Apartman, Site, Villa ve Evlere baca kurumu temizlik hizmeti de vermekteyiz, uygun baca temizliği ücretleri için bizi arayınız…

Yağlı Baca temizleme

 

Yağlı Kanal ve Baca Temizleme

Otel restaurant sosyal tesisler yemekhane ve yemek şirketlerinin mutfaklarında bulunan ocakların ve bunların üzerinde bulunan bacaların yemek kızartma buharıyla oluşan yağlı tabakanın temizlenmesi ve sanitasyonudur. (Güvenli ve hijyenik kullanılması için yapılan işlemler)

 

Yağlı Kanal ve Baca Temizliğinin Önemi

Ocaklarda pişen yemeğin üzerine buharın sıcaklığıyla baca içinde oluşan ve kauçuklaşan yağların ocak üzerindeki yemeğe düşerek zehirlenmeye yol açması,

Ağır yağ kokusunun mekâna sinmesi ve kalıcı pis kokunun konuklarınızı ve müşterilerinizi rahatsız etmesi

Atık yağların zamanla baca içerisinde bakteri üretmeleri ve mekânın hijyenini bozması.

Baca içinde yoğunlaşan yağ tabakasının doluluk oranının çok olması nedeniyle yemek ve kızartma buharının dışarı atılmasını sağlayan havalandırma motorunun (salyangozun) yapraklarının yağ tabakasıyla dolarak gerekli randımanı vermemesi gereksiz elektrik sarfiyatına sebep olur.

Havalandırma motorunun zorlanmadan dolayı yanması bacanın atık buharının çekemeyecek duruma gelmesi.

En önemlisi ve tehlikesi yangın çıkma olasılığının çok yüksek olmasıdır. Kauçuklaşan atık yağlar çok yanıcıdır. Bu durumda yanan bacaya müdahale çok zor hatta imkânsızdır. Baca sıcaklığı artarak devam eder ve etrafındaki yakınındaki elektrik tesisatları kabloları ve yanacak madde olarak ne varsa yakar. Tek yapılacak şey mekânı güvenli şekilde terk ederek itfaiyenin gelmesini beklemektir.

Bu tür yağlı bacaların temizlenmesi kanunda zorunludur. Yoğunluk ve yağ oluşum popülasyonuna göre periyodik bakım ve temizlik şarttır.

Temizlik işlemi 2 şekilde yapılmaktadır;

Kimyasal maddeler Kullanılarak kompresör yardımı ile öncelikle püskürtme işlemi yapılmalıdır.

 

Mekanik Temizlik:

Yağlı bacalar Olması gereken periyodlarda temizlik yapılmamış ise bacalarda yağ tabakasının kalın olmasından dolayı yağ sökücüler yağın tamamını çözemez. Bu tip durumlarda mekanik temizlikte uygun araç ve gereçler kullanılarak temizlik yapılır.

 

Kimyasal Ürün Kullanılarak Temizlik:

Periyodik bakımlarda temizlenecek alana yağ sökücü köpük ve sıvılar iç yüzey püskürtme ekipmanları ile püskürtülür ve bekleme süresi sonrasında alan fırçalanarak temizlenir. Her yağlı kanal sisteminin yatay kanallarında ve dirsek kısımlarında yeterli mesafe bırakılarak belli aralıklar ile paslanmaz çelikten menteşeli temizleme kapağı olması gerekmektedir.

 

Verdiğimiz Baca Kurumu Temizliği Hizmetleri

 • Kömür Kazanlı Merkezi Baca Temizleme
 • Doğalgaz Kazanı Merkezi Baca Temizleme
 • Dairesel Kurum Baca Temizleme
 • Ortak Kurum Baca Temizleme
 • Lokanta ve Fırınların Odun Kömür yada Doğalgaz Bacası
 • Dairesel Kombi Baca Temizleme(Çelik Bacalı)
 • Şömine Baca Temizleme
 • Doğalgaz Sobası Baca Temizleme
 • Tıkalı Baca Açma İşlemleri
 • Baca Temizleme Raporu
 • Baca Kurumu Temizleme

Baca Temizliği Yetki Belgesi ve Rapor.

Yağlı baca ve Kurumlu Bacalarınıza temizlikleri yapıldıktan sonra belediye yönetmeliklerine uygun baca raporu verilir.